FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirler işgalciyle yapılan başarısız müzakerelerin kurbanı oldu

Filistinli analist Hamza İsmail Ebu Şeneb, Oslo Anlaşması’ndan bu yana Filistin tarafının esirler konusunda yürüttüğü tüm müzakerelerin başarısız olduğunu ve esirlerin çektiği sıkıntıların daha da arttığını söyledi.

Ebu Şeneb, sözde barış görüşmelerinin işgal zindanlarında yatan Filistinli esirleri özgürlüklerine kavuşturma konusunda başarısızlığa uğradığını ve esir takası anlaşmasıyla esirlerden bir kısmı zindandan çıkmasına rağmen halen işgal rejimi zindanlarında birçok esir bulunduğunu ifade etti.

Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Batı Yaka’da işgale karşı silahlı direnişe ve üçüncü bir intifadaya izin vermeyeceğini ilan ettiğini hatırlatarak, Abbas’ın işgal yönetimiyle sürdürdüğü müzakerelerin de esirleri özgürlüklerine kavuşturma konusunda işe yaramadığını belirtti ve “Esirleri kurtarmak için bundan sonra acaba hangi adımları atacak?” diye sordu.

Mahmud Abbas’ın Filistin halkına düşüncelerinin doğruluğu konusunda ikna edici kanıtlar sunamadığını söyleyen Hamza Ebu Şeneb, işgal yönetiminin Abbas’tan Batı Yaka’daki gösterileri bastırmasını istediğini hatırlattı.

Ebu Şeneb, Filistinli esirlerin başarısız müzakerelerin bedelini ödemeye devam ettiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.