FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirler: Onurumuz için hayatımızı feda etmeye hazırız

En-Nakab Sahra Cezaevi’nde yatan Filistinli esirler, insan hakları örgütlerine seslenerek elli beş gündür açlık grevinde bulunan Filistinli esir Hıdır Adnan’ın hayatını kurtarmak üzere harekete geçmelerini istedi.

Esirler, konuyla ilgili yayınladıkları bildiride “Tüm insan hakları örgütlerinden ve esirler konusuyla ilgili kurumlardan duruma müdahale ederek esir Hıdır Adnan’ın hayatının kurtulması için Siyonist işgal yönetimine baskı yapmaya davet etmelerini istiyoruz” ifadelerine yer verildi. Bildiride ayrıca, Adnan’ın halkını korumak için özgürlüğünü feda ettiği ve onuru için hayatını tehlikeye attığı kaydedildi.

En-Nakab Sahra Cezaevi’nde yatan esirler, Hıdır Adnan’ın sağlık durumunun tehlikeli olmanın ötesine de geçtiğini belirterek, vücudunun her türlü sıvıyı reddettiğini ve yakında Filistin’in özgürlüğü yolunda işgal zindanlarında yeni bir kurbanın daha verilebileceğini söyledi.

“Özgürlüğümüzü feda ettiğimiz gibi onurumuz için hayatımızı da feda etmeye hazırız” diyen esirler, cezaevi yönetiminin aldırışsızlığına dikkat çekerek kaybedilecek birşey olmadığını dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.