FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirlerden protestoları artırma kararı

Siyonist Mecdu Cezaevi’nde yatan Filistinli esirler, zindan yönetiminin esirlere uyguladığı kötü muamele nedeniyle açlık grevine başlama tehdidinde bulundu.

Mecdu Cezaevi’nden kaynaklar; Hamas, Fetih, İslami Cihad, Halk Cephesi ve Kurtuluş Cephesi esirlerinden oluşan Esir Hareketi liderliğinin cezaevi yönetiminin vurdumduymazlığı karşısında eylemleri artırmayı kararlaştırdığını bildirdi.

Mecdu Cezaevi’ndeki esirler tarafından dün (3 Nisan Cumartesi) yayınlanan bildiride, eylemleri artırma kararının cezaevi yönetiminin esirlere yönelik tehlikeli uygulamalarına son verme çağrısına kulak tıkamasının ardından alındığı ifade edildi.

Esirler, cezaevi yönetiminin daha önce bir dizi açlık grevi yapılarak ve şehit verilerek alınan hakları esirlerin elinden geri aldığını belirterek, esirlere karşı sürekli güç kullanımı tehdidinin yapıldığını, geceleri koğuşlara baskınlar düzenlenerek esirlerin kişisel eşyalarına el konulduğunu ve esirlerin aşağılayıcı bir şekilde üst aramasına tabi tutulduğunu bildirdi.

“Filistinli gruplar olarak bu ihlallere karşı verilecek cevabı görüşmekteyiz” diyen esirler, Siyonist işgal yönetiminin esirlere yönelik bu politikasının esirlerin direnişini kırmayı ve psikolojisini çökertmeyi hedeflediğine işaret etti.

Cezaevi yönetiminin uygulamalarını protesto için yapılacak eylemlerin dozunun planlı bir şekilde artırılacağını kaydeden esirler, Siyonist cezaevi yönetiminin isteklerini kabul etmemesi halinde süresiz açlık grevine başlayacaklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Ocak 2022 (31) içerik yüklenmiştir.