FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirlere bayram mesajı

Aynı zamanda Tutsaklar ve Özgürleştirilenler Bakanlığı görevini de yürüten, Filistin Adalet Bakanı Dr. Ahmed Şuveydih dün ahiret yolculuğu öncesinde işgal devleti zindanlarındaki tutsakların bayramlarını tebrik ve onların davalarını gündeme getirmek amacıyla bir mesaj yayınlamıştı.

Dün gece yarısından sonra sağlık durumunun aniden kötüleşmesi üzerine hastaneye kaldırılan ve bugün sabah Gazze’deki Dâru’ş-Şifa Hastanesi’nde hayatını kaybeden değerli ilim adamı ve hareket önderi Dr. Ahmed Şuveydih’in son resmî mesajı Filistinli tutsakların mübarek Ramazan bayramlarını tebrik eden ve onların bayram sevinçlerine dikkat çeken mesajdı.

Dr. Şuveydih, söz konusu mesajında hâlen işgal devletinin zindanlarında 11500 Filistinli tutsak bulunduğunu dile getirerek Yüce Allah’ın onların hepsinin yeniden özgürlüklerine kavuştuğu, Filistin vatanının ve halkının işgalden kurtulduğu, halkın saflarını birleştirdiği bayramları da nasip etmesini dilediğini ifade etmişti.

Bakan Şuveydih’in tutsaklarla ilgili bayram mesajında şu ifadelere yer verilmişti: “İşgal devletinin bütün insanlık dışı uygulamalarına, saldırılarına, baskılarına ve işkencelerine, zindan idarelerinin Nazi anlayışlarını çok farklı yollarla ortaya koymalarına rağmen tutsaklar yine de bayramı sevinç ve mutluluk ile karşılamaktadırlar. Bulundukları zindanlarda bayram namazı kılıp namazdan sonra saf tutarak birbirlerinin bayramlarını tebrik ediyorlar. Farklı siyasi görüşlere sahip ve değişik teşkilatlara mensup olmalarına rağmen birbirlerinin bayramlarını kutluyorlar. Bayram sevincini paylaşmak için birbirlerine tatlı ve hurma ikram ediyorlar. Zindanda yanlarında bulunan giysilerin en güzel, en kıymetli olanlarını giyerek bayram sevinçlerini yansıtmaya çalışıyorlar. Bu, onların yıpranmayan iradelerini, kayalar gibi kararlılıklarını ortaya koymaktadır.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.