FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirleri işgal zindanlarından kurtarmak için tüm seçenekler gündemdedir

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Filistinli esirleri İsrail zindanlarından kurtarmak için tüm seçeneklerin Filistin halkının ve direnişinin gündeminde olduğunu belirterek, esirlerin bu ümmetin onuru olduğunu söyledi.

Filistin Parlamentosu’nun bugün (17 Nisan Çarşamba) Filistinli Esir Günü münasebetiyle Gazze’deki binasında gerçekleştirdiği özel oturumda konuşan Heniyye, esirler davasının dünyadaki en insani dava olduğunu belirtti.

İşgal zindanlarında işkence gören ve en ağır hakaretlere maruz kalan Filistinli esirler var oldukça işgal rejiminin kendini güven ve istikrar içinde hissetmeyeceğini kaydeden Heniyye, esirler sorununun siyasi hesapların ve pazarlıkların dışında tutulmasını istedi.

Esirlerin direnişleri ve açlık grevi eylemleriyle elde ettikleri zaferlerle gurur duyduklarını dile getiren Heniyye, işgal zindanlarında tutulan esirlere seslenerek “Sizi unutmadık ve unutmayacağız” dedi.

Konuşmasında Abdülaziz Er-Rantisi ve Halil El-Vezir gibi Filistinli liderlerin şehit edilmelerine de değinen Heniyye, işgal güçlerinin Filistinli liderleri hedef alan suikastlerinin savaş suçu olduğunu söyledi. Heniyye, Suriye’de yaşayan Filistinlilerin rejim güçleri tarafından öldürülmelerini de kesinlikle unutmayacaklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.