FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirleri kurtarmak için bütün seçenekler masadadır

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Filistinli esirler sorununun öncelikleri arasında yer aldığını belirterek, esirleri kurtarmak için bütün seçeneklerin masada olduğunu söyledi.

Müslüman Kadınlar Hareketi’nin bugün Gazze’deki Kızılhaç binası önünde açlık grevi direnişini sürdüren esirlerle dayanışma amacıyla yaptığı gösteride konuşan Bahr, esirler meselesinin kendileri için kutsal bir mesele olduğunu, ailelerinin biraz daha sabırlı olmalarını, kendi esirlerinden asla vazgeçmeyen Filistin halkının onları mutlaka kurtaracağını ifade etti.

Dünyanın duyarsız tutumunu sert ifadelerle eleştiren Bahr, “ İnsan hakları nerede? Ban Ki-moon nerede? Filistinli esirler gizli dosyalar bahane edilerek zindanda tutuluyorlar. Bunların çoğunluğu yaşlı ve hasta. İşgal rejimi altı ayda bir zindandaki sürelerini uzatıp duruyor. Ona dur diyen biri yok” dedi.

Bahr, sözlerini şöyle sürdürdü: “Filistin vefalı direnişi daha önce Özgürlerin Vefası’nda olduğu gibi bu esirlerin özgürlüğe kavuşması için işgalciyi zorlayacaktır. Filistin topraklarının enkazı üzerinde varlığını kuran işgal rejimi bu günlerde kuruluş yıldönümünü kutluyor. Ama onun bu sevinci uzun sürmeyecek. Bu topraklar bizim, buralardaki kutsallar da bizim kutsalımız.”

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.