FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirleri kurtarmak için çalışma yapılmalıdır

Esirlere ve Filistin Halkına Destek İçin Halk Hareketi, Siyonist işgal zindanlarında yatan 7 bini aşkın Filistinli esirin sorunlarına dikkat çekmek için esirlerin ailelerinin de katılacağı deniz ve kara kafilelerinin organize edilmesini istedi.

Bu tür kafilelerin Siyonist işgal yönetiminin kendine güvenini sarsacağı ve esirler sorununun uluslararası kurumlara taşınmasını kolaylaştıracağı ifade edildi.

Esirlere ve Filistin Halkına Destek İçin Halk Hareketi Genel Koordinatörü Neşet El-Vahidi, dün (10 Ağustos Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride şu ifadelere yer verildi: “Meydanı sadece direniş gruplarının elinde esir olan Siyonist askerin ailesine bırakamayız. Esirler davasını yeniden ilk başa döndürmeli ve Filistin mücadelesinin ana başlığı haline getirmeliyiz.”

Esirler sorununa dikkat çekmek üzere organize edilecek filoların Siyonist savaş suçlularının yargılanması talebiyle Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne başvurmasını isteyen El-Vahidi, esirler konusuyla ilgilenen kuruluşlara ve insan hakları örgütlerine de seslenerek, Siyonist işgal yönetiminin Filistinli esirlere yönelik cinayetlerini ortaya çıkarma çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (6) içerik yüklenmiştir.