FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli esirlerin zaferi büyük özgürlük mücadelesinin bir parçasıdır

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, Siyonist işgal zindanlarındaki Filistinli esirlerin açlık greviyle kazandıkları onur mücadelesinin büyük bir zafer olduğunu söyledi.

Meşal, “Filistin halkı onların kahramanlığıyla ve direnişiyle gurur duyuyor. Onlar, özgürlükleri uğruna zulme tahammül ettiler” dedi.

Hamas lideri, dün akşam (14 Mayıs Pazartesi) El-Quds ve El-Aksa kanallarına konuştu. Filistin halkının ve esir yakınlarının işgal zindanlarında yatan esirlerin mücadelesine verdiği desteği öven Meşal, Arap ve İslam ülkelerinin verdiği desteği de takdir ettiklerini ifade etti. Meşal, anlaşmanın geçen Cumartesi günü Mısır İstihbaratı’yla yapıldığını söyledi.

Esirlerin kazandığı zaferin esirleri özgürlüğüne kavuşturmak için verilen büyük mücadelenin bir parçası olduğuna işaret eden Meşal, Filistinli esirlerin meşru haklarını elde etmek için boş midelerle büyük bir savaş verdiklerini belirtti. Hamas lideri, kazanılan zaferin hakların elde edilmesi için izlenecek yol konusunda güzel bir örnek olduğuna dikkat çekti.

Esirlerin zaferinin mücadeleler zincirinin bir halkası olduğunu kaydeden Meşal, açlık grevi eyleminin asıl yükünü esirlerin ve daha sonra Filistin halkının taşıdığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.