FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Gazeteci Amir Ebu Arafe Serbest Bırakıldıktan Sonra Ne Dedi?

Filistinli Şihab Haber Ajansı muhabiri gazeteci Amir Ebu Arafe, dün akşam (8 Ekim Pazartesi) Koruyucu Güvenlik birimi tarafından serbest bırakıldı.
Özgürlüğüne kavuşan gazeteci Ebu Arafe, gözaltına alınma sebebiyle ilgili yaptığı açıklamada, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki hesabının şifresini vermediği için gözaltına alındığını söyledi.
Filistinli gazeteci serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Allah’a hamdolsun bir gün sonra serbest bırakıldım” dedi.
Kendisini gözaltına alan güvenlik görevlilerinin Facebook hesabının şifresini istediklerini kaydeden Ebu Arafe, şifreyi vermeyi reddettiğini açıkladı.
Gazeteci Ebu Arafe, gözaltında tutulmasını gerektirecek hiçbir hukuki sebep bulunmadığı için serbest bırakıldığını ifade etti.
Gazetecilik mesleği gereği kendisinin peşini bırakmayacaklarını belirten Ebu Arafe, Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı susturmak için öldürenlerle gazetecileri susturmak için sürekli ifade vermeye çağıranların aynı kişiler olduklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.