FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli genç bir siyonist polisin yaralanmasına neden oldu

Bugün öğleden sonra Kudüs’te işgal polislerine yönelik düzenlenen araçlı feda eyleminde bir polisi yaralanırken, eylemi yapan Filistinli genç de işgal güçlerinin ateşiyle şehit oldu.

Siyonist işgal rejimindeki haber sitelerinin verdikleri bilgiye göre bugün (24 Aralık Perşembe) öğleden sonra Kudüs şehrinin kuzeyinde yer alan Adam Yahudi yerleşkesi yakınlarında aracıyla polislerin arasına dalan Filistinli genç bir polisin yaralanmasına neden olurken, polislerin ateş açması sonucu da eylemi yapan Filistinli genç hayatını kaybetti.

Konuyla ilgili açıklama yapan işgal ordusu ise, Benyamin bölgesinde aracıyla asker ve polislere karşı eylem yapmak isteyen Filistinlinin açılan ateş sonucu hayatını kaybettiğini, eylemde bir polisin de hafif yaralandığını iddia etti.

Bugün Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Arial yerleşkesiyle, El-Halil şehrinin güney bölgesinde meydana gelen feda eylemlerinde iki Siyonist asker ağır yaralandı, eylemi yapan Filistinli gençler de işgal güçleri tarafından şehit edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.