FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli genç, Siyonist gaspçıyı yaraladı

Siyonist medya, Filistinli bir gencin Tel Aviv yakınlarındaki Betah Tekfa yerleşkesinde Siyonist gaspçılardan birine bıçakla saldırdıktan sonra kaçmayı başardığını duyurdu.

Eylemle ilgili verilen haberlerde, olay üzerine işgal askerleriyle ilk yardım ekiplerinin kısa süre içinde bölgeye ulaştıkları, işgal askerlerinin faili yakalamak için geniş çaplı arama yaptıkları, ilk yardım ekiplerinin de olay yerinde yaralıya müdahale ettikten sonra hastaneye kaldırdıkları ifade edildi.

Diğer taraftan iki gün önce meydana gelen çatışmaların ardından işgal askerlerinin dün gece Kudüs şehriyle civarında yaptığı baskınlarda 13 Filistinli genci tutukladığı bildirildi.

Siyonist gaspçıların işgal askerleriyle sınır muhafızlarının himayesinde Mescidi Aksa’yı basma girişimleri üzerine, baskına karşı koyan Filistinlilerle işgal askerleri arasında şiddetli çatışmalar çıkmıştı.

İki gündür Kudüs’ün Tur bölgesi yakınlarındaki es-Savane, Re’su’l-Amud, Vadi’l-Cuz mahallelerinde şiddetli çatışmalar yaşanmıştı. İşgal askerlerine taş ve molotofla karşı duran Filistinli gençlere işgal askerleri plastik mermi, gerçek mermi ve göz yaşartıcı bombalarla karşılık verdiler.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.