FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Gençler Gazze Çevresindeki Yerleşkelere 40 Kadar Uçurtma Gönderdi

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında işgal askerlerine karşı direnişi sürdüren Filistinli gençlerin bu sabah (13 Temmuz Cuma) Gazze’den Siyonist yerleşkelere 40 kadar uçurtma gönderdikleri belirtildi.

İşgal rejiminde yayın yapan 0404 sitesi, işgal ordusundaki kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, İsrail güçlerinin şimdiye kadar yanıcı madde bağlanmış balon ve uçurtmalara ciddi bir çözüm bulamadığını yazdı.

30 Mart Toprak Günü’nde Filistinlilerin Gazze sınırında başlattıkları Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri kapsamında yerleşkelere gönderdikleri ucuna yanıcı madde bağlanmış uçurma ve balonlar binlerce dönüm arazimin yanmasına ve bunun neticesinde yerleşimcilerin ciddi ekonomik zarara girmelerine neden oldu.

Şimdiye kadar 1000’denf azla yangının çıktığını belirten işgal rejimi kaynakları, işgal rejiminin buna çare bulmakta zorlandığını ifade ediyorlar.

Uçurtmaları ve balonları engelleyemeyen işgal güçleri çareyi gençlere saldırmakta bulurken, Yahudi yerleşimciler ise balon ve uçurmalar nedeniyle gerçek manada bir kâbus yaşıyorlar. 

Başa dön tuşu
Bugün 29 Şubat 2024 (20) içerik yüklenmiştir.