FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli gençler işgalcilere molotof kokteyli attı ve ateş açtı

Filistinli gençler dün (19 Aralık Cumartesi) akşam saatlerinde Batı Yaka’da Siyonistlere ait bir askeri noktaya ve bir otobüse molotof kokteyli attı. Gençlerin ayrıca Kudüs’ün kuzeyindeki bir askeri barikata da ateş açtıkları ifade edildi.

Yerel kaynaklar, Filistinli gençlerin Ramallah’a bağlı Nebi Salih köyünde işgal güçlerine ait askeri gözetleme kulesine molotof kokteyli attığını ve kulenin bulunduğu bölgeden alevlerin yükseldiğinin görüldüğünü bildirdi.

Saldırının ardından işgal güçlerinin olay yerine akın ettiği ve yangını söndürerek bölgede arama başlattığı ifade edildi.

Görgü tanıkları, Filistinli gençlerin El-Halil’de de Siyonistlere ait bir otobüse molotof kokteyli attığı ve otobüste maddi hasar meydana geldiğini söyledi.

İşgal güçleri saldırının gerçekleştiğini itiraf edip ölen ya da yaralanan olmadığını iddia ederken, Filistin medya kaynakları çıkan çatışmada biri genç kız iki Filistinlinin yaralandığını bildirdi.

Kaynaklar, yaralı genç kızın Feda Şuveyki olduğunu ve Kalendiya Kampı girişinde yaşanan çatışmada gerçek mermiyle karnından yaralandığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (6) içerik yüklenmiştir.