FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli gençler Mescid-i Aksa’da namaz kılmak için tehlikeyi göze alıyor

Filistinli gençler, Müslümanların kalplerinde büyük yeri olan ve her Müslümanın namaz kılmak istediği Mescid-i Aksa’da mübarek Ramazan ayında namaz kılabilmek için birçok zorluğa katlanıyor ve tehlikeleri göze alıyor.

İşgal güçlerinin devriyelerine, gözetleme kulelerine ve diğer güvenlik tedbirlerine rağmen Filistinli gençler Batı Yaka ile Kudüs’ü birbirinden ayıran ırkçı ayrım duvarından dahi atlayarak Mescid-i Aksa’da yükselen çağrıya katılmak üzere yola çıkıyor.

Batı Yaka’da yaşayan ve işgal güçleri tarafından Mescid-i Aksa’da namaz kılmalarına izin verilmeyen gençlerin birçoğu, gözaltına alınma, ölme ve yaralanma riskini göze alarak ırkçı ayrım duvarını aşarak Mescid-i Aksa’da namaz kılmaya gidiyor.

Ramallah’taki El-Em’ari Mülteci Kampı’ndan Muhammed Abdurrahim, ırkçı ayrım duvarını nasıl aştıklarını anlatarak, “Beş arkadaşımla birlikte devriyeleri gözetleyerek duvardan atlamaya karar verdik. Uzun bir merdivenle duvara çıktık ve aynı şekilde yine duvarın diğer tarafına indik” dedi.

İşgal güçlerinin Batı Yaka’dan 40 yaşın altındakilerin Mescid-i Aksa’da namaz kılmasına izin vermediğine işaret eden Abdurrahim, Mescid-i Aksa’ya olan sevgileri nedeniyle talimatlara uymayı reddettiklerini ve tehlikeyi göze aldıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.