FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli gençler siyonist askerleri pusuya düşürdü

Siyonist işgal güçleri bu sabah (5 Eylül Pazar) erken saatlerde El-İseviyye kasabasına baskın düzenleyerek etrafa yoğun bir şekilde ve rastgele ateş açtı.

Siyonist işgal ordusuna ait bir savaş uçağı kasaba üzerinde uçarken, işgal güçlerinin evlere doğru zehirli gaz ve ses bombaları attığı bildirildi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, yoğun bir şekilde ateş etmeyi sürdüren Siyonist işgal güçleriyle kasaba gençleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Görgü tanıkları, çatışmalar sırasında El-İseviyye kasabası gençlerinin kurduğu pusuya düşen Siyonist işgal askerlerinden en az üçünün yaralandığını belirtti.

Öte yandan, Tel Er-Rebi’de (Tel Aviv) evlere ve iş yerlerine baskın düzenleyen Siyonist işgal güçleri Batı Yaka’dan 20 işçiyi gözaltına aldı.

İşgal yönetiminin Filistinli işçileri hedef alarak aç bırakmak istediği, güvenlik gerekçesiyle işçilere çalışma izni vermediği kaydedildi.

İşçilerin kaldıkları evlere ve çalıştıkları işyerlerine düzenlenen baskınlara onlarca işgal askeri ve polisinin katıldığı, işçileri yakalayabilmek için pusu kurdukları ve kaçak olarak çalıştıkları gerekçesiyle işçilere çok büyük para cezalarının kesildiği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.