FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli gençler siyonist devriye aracını yaktı

İşgal altındaki Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus kentinde Filistinli gençler, kentin güneyindeki Madama köyüne giren Siyonist işgal güçlerine taşlarla ve molotof kokteylleriyle saldırdı. Saldırıda, Siyonist işgal güçlerine ait bir aracın tamamen yandığı bildirildi.

Siyonist askeri kaynaklar, bir grup Filistinli gencin dün akşam (18 Ağustos Çarşamba) Madama köyünde devriye görevi yapan işgal gücüne saldırarak, askeri araçlardan birine molotof kokteyli attığını ve aracın tamamen yandığını, araçta bulunan askerlerin akıbeti hakkında ise henüz bir bilgi edinilemediğini açıkladı.

Saldırı sonrası Siyonist işgal güçlerinin yoğun ateş altında köye baskın düzenleyerek, sokağa çıkma yasağı ilan ettikleri ifade edildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, en az yedi askeri devriyeden oluşan Siyonist işgal güçleri köye baskın düzenleyerek saldırıyı düzenleyen gençleri yakalamak için arama çalışmalarına başladı.

İşgal güçlerinin arama sırasında havaya çok sayıda ışık bombası attığı ve gözaltına alınan olup olmadığının henüz bilinmediği, Siyonist işgal güçlerinin saldırının düzenlendiği yol civarında zeytin ağaçları arasında arama çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.