HaberlerOrtadoğuSuriye

Filistinli Gençlerden Siyonist Yerleşimcinin Aracına Karşı Eylem

Siyonist işgal askerleriyle yerleşimcilere kendi imkânlarıyla karşı durmayı sürdüren Filistinli gençlerin direnişi sürerken, bir Yahudi yerleşimciye karşı el yapımı patlayıcıyla eylem gerçekleştirildiği belirtildi.

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Maariv gazetesi, bir Yahudi yerleşimcinin bugün sabah Batı Yaka’nın güneyinde yer alan El-Halil şehrinin kuzeyinde aracıyla seyir halindeyken saldırıya uğradığını duyurdu.

Gazete verdiği haberde, maskeli bir gencin El-Halil’in kuzeyinde yer alan Otniel yerleşkesinin kuzeyinde yerleşimcilerden birinin kullandığı araca el yapımı patlayıcıyla saldırdığını belirterek, saldırıda can kaybı yaşanmadığını ancak araçta hasar meydana geldiğini ifade etti.

Olaydan sonra Yahudi yerleşimci aracıyla Kiryat Arba yerleşkesine doğru giderken, bölgeye gelen işgal askerleri kaçan eylemciyi yakalamak için geniş çaplı arama başlattı.

Ekim ayında Filistinli gençler tarafından başlatılan Kudüs İntifadası karşısında başarısız kalan işgal güçleri, gençlerin silah ve patlayıcıya yönelmesinden korkuyor.

Siyonist işgalcilerin ellerindeki çok gelişmiş silahlar karşısında hiçbir imkâna sahip olmayan Filistinli gençler direniş için yeni metotlar ve araçlar keşfediyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Temmuz 2024 (13) içerik yüklenmiştir.