FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Gençlerin Balonları Yahudi Yerleşkelerinde 17 Yangına Yol Açtı

Filistinli gençlerin dün (25 Haziran Pazartesi) Gazze Şeridi’nden gönderdikleri yangın çıkarıcı balonların işgal altındaki topraklarda 17 yerde yangına yol açtığı bildirildi.
 
Gazze Şeridi’nin güneyindeki Karara beldesinin doğusunda yer alan Kissufim’de bir ve El-Bureyc Kampı’nın doğusundaki Yahudi yerleşkesinde iki yangın çıktığı belirtildi.
 
İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot’un internet sitesinde yayınlanan konuyla ilgili haberde, Gazze Şeridi sınırına yakın yerleşkelerde balonlar sebebiyle beş ayrı yangının çıktığı kaydedildi.
 
İşgal rejimi medyası, dün sabahtan akşama kadar sınıra yakın bölgelerde çıkan yangınların sayısının 17’ye ulaştığını ifade etti.
 
Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalar son günlerde işgal altındaki topraklarda onlarca yangına yol açtı.
 
Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.
 
Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına yol açarken, işgal hükümeti başkanı Binyamin Neyanyahu’nun uçurtmalar ve balonları “gerçek anlamda bir kabus” şeklinde nitelediği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.