FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Gençlerin Uçurtmaları İşgal Rejimini Huzursuz Etmeye Devam Ediyor

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında işgalcinin sivilleri hedef almasına yanıcı uçurtmalarla karşılık veren Filistinli gençlerin dikenli tellerin karşı tarafına yolladıkları uçurtmalarla balonların altı noktada yangına neden olduğu belirtildi.

Siyonist işgal rejimindeki basın yayın organları balon ve uçurtmalar nedeniyle altı noktada çıkan yangınların itfaiye birimi tarafından söndürüldüğünü ifade etti.

Yediot Ahranot gazetesi verdiği haberde, uçurtmalardan birinin yakıt istasyonu yakınlarında yangına neden olduğunu ve yangını kontrol altına almak için yoğun çaba harcandığını yazdı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Filistinli gençlerin basit imkanlarla yaptıkları uçurtmaların kuyruklarına ekledikleri yanıcı maddeler Siyonist askeri hedeflerde ve Yahudi yerleşimcilerin kaldıkları bölgelerde yangınlara sebep oluyor.

İşgal rejimi yangınları engellemek için yoğun çaba harcıyor. Bir yandan İHA’larla uçurtmaları kontrol altına almaya çalışırken, diğer yandan da onları hazırlayıp gönderen gençleri füzelerle vurarak caydırmaya çalışıyor.

İşgalcinin bir türlü baş edemediği uçurtmalar şimdiye kadar Siyonist yerleşimcilere ait onlarca hektarlık alanın kül olmasına neden oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.