FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Gençlerin Uçurtmaları Siyonistlerin Uykusunu Kaçırmaya Devam Ediyor

Gazze’nin doğu sınırında Filistin halkının başlattığı Büyük Dönüş Yürüyüşü dün (26 Mayıs Cumartesi) ‘Kuşatmaya Rağmen Devam Ediyoruz” sloganıyla sürerken, Filistinli gençlerin sınırın öbür tarafına gönderdikleri uçurtmalar Yahudi yerleşimcilerin sinirlerini bozmaya ve uykularını kaçırmaya devam ediyor.

Filistinli gençlerin dün Gazze’den gönderdikleri kuyruğuna yanıcı madde bağlanmış uçurtmaların Gazze sınırına yakın Yahudi yerleşimcilere ait tarım arazilerinde yangına neden olduğu belirtildi.

Yerel kaynaklar, Filistinli gençlerin gönderdikleri uçurtmaların Gazze’nin kuzey kesiminde bulunan Beyt Hanun beldesinin doğu kesiminde ve Bureyc Mülteci Kampı karşısındaki bir noktada yangına neden olduğunu belirttiler.

Kaynaklar Han Yunus’un doğusunda yine uçurtmalar nedeniyle iki noktada yangın çıkarken, El-Meğazi Mülteci kampının doğusunda askeri kontrol noktasına yakın yerde de yangın çıktığını ifade ettiler.

Uçurmaların neden olduğu ve onlarca hektarlık tahıl alanlarını kül eden yangınları söndürmek için işgal rejiminin yoğun çaba harcadığı belirtildi.

Filistinli gençler sınırda mevzilenen ve şimdiye kadar on binden fazla kişinin yaralanmasına neden olan keskin nişancıların dikkatlerini başka yönlere çekmek ve görüş alanlarını kapatmak için lastik yakıyor ve sınırın diğer tarafına uçurtmalar gönderiyorlar. Uçurtmalar bir yandan işgal askerlerini uğraştırırken, diğer yandan bölgede bulunan Yahudi yerleşimcileri rahatsız ediyor, maddi ve manevi olarak etkiliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.