FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli gruplar ayaklanma çağrısı yaptı

Filistinli gruplar Siyonist çetelerin Nablus’un Duma köyünde Devabişe ailesinin evine karşı gerçekleştirdikleri kundaklama olayını kınadı. Filistinli aile uykudayken evlerini kundaklayan çeteler bir bebeğin şehit olmasını, üç kişinin de yaralanmasına neden oldular.

Gerçekleştirilen bu aşağılık saldırıya tepki gösteren İslamî Cihad Hareketi’nin Batı Yaka teşkilatı yaptığı açıklamada “Siyonist gaspçıların gerçekleştirdiği diğer cinayetlerle birlikte bu cinayet de, Siyonist işgal hükümetinin çetelerin önünü açması sonucu işgal askerlerinin himayesinde ve onların desteğiyle yapılan cinayetlerdir. Siyonist işgal güçleriyle Yahudi yerleşimcilerin yaptığı bu saldırılar, işledikleri cinayetler Filistin halkını boyun eğmeye ve teslim olmaya zorlayamayacaktır. Filistin halkına saldıranlar, evlerini ve mabetlerini yakıp yıkanlar her an meydana gelecek bir misillemeyi beklesinler.”

Cinayete tepki gösteren Filistin’deki Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Muhammed El-Bureym, Siyonist çetelerin bugün Duma köyünde Filistinli aileye yönelik gerçekleştirdiği cinayetin insanlığa karşı işlenmiş bir suç olduğunu, bu cinayetin Siyonistlerin Filistin halkına ve çocuklarına karşı taşıdıkları kin ve nefretin boyutunu ortaya koyduğunu söyledi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ise Siyonist çetelerin yaptığı yakma olayının tehlikeli bir gelişme olduğunu, insanlığı utandıran bu cinayetten Siyonist terör hükümetinin sorumlu olacağını, bu cinayetin direnişin eylemlerini artırmasını zorunlu kıldığını ifade etti.

Cinayeti kınayan Filistin Özgürler Hareketi de, bu cinayetin işgalcinin katliamlarla dolu kara tarihine alçakça bir cinayet olarak geçtiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.