FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli gruplar, Filistinli 4 gencin Kuzey Sina’da kaçırılmasını kınadı

Filistinli dini ve milli gruplar, Filistinli dört gencin Rafah Kapısı’ndan çıkış yaptıktan sonra Mısır topraklarında kaçırılmalarını kınayarak, Filistin halkının evlatlarına zarar verilmesinin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Filistinli gruplar dün (25 Ağustos Salı) Gazze’de bir araya gelerek, Gazze Şeridi’nden dört gencin 19 Ağustos Çarşamba akşamı Rafah Kapısı’ndan çıkış yaptıktan sonra Kuzey Sina’da Kahire’ye gitmekte olan otobüsün silahlı kişilerce durdurularak kaçırılması olayını görüştü.

Mısır ve Filistin halkları arasındaki kardeşçe ilişkilerin devam etmesinin önemine dikkat çeken Filistinli gruplar, iki halk arasındaki bu ilişkiyi bozmak isteyenlere fırsat vermemek için çalışacaklarını belirtti.

Kaçırılan gençlerin can güvenliklerinin sağlanması ve serbest bırakılmaları için Mısırlı yetkililerle görüşmelerini sürdüreceklerini ifade eden Filistinli gruplar, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’tan ve Kahire’deki Filistin Büyükelçiliği’nden gençlerin akıbeti hakkında bilgi almak ve serbest bırakılmalarını sağlamak için harekete geçmelerini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2021 (13) içerik yüklenmiştir.