FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Gruplar Sağlık Hizmetlerinin Siyasi Malzeme Yapılmamasını İstedi

Gazze’deki milli ve İslami gruplar, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Ramallah hükümeti başkanı Rami El-Hamdallah ve Ramallah’taki Sağlık Bakanı Cevad Avvad’a seslenerek, sağlıkla ilgili konuların siyasi atışmaların dışında tutulmasını istedi.

Gazze’deki Eş-Şifa Hastanesi idaresiyle yapılan görüşmenin ardından hastane önünde bugün (10 Temmuz Pazartesi) düzenlenen ortak basın toplantısında gruplar adına konuşan İslami Cihad liderlerinden Halid El-Bataş, Gazze Şeridi’ndeki sağlık hizmetlerinin çok kötü durumda olmasından Abbas ve El-Hamdallah’ın sorumlu olduğunu söyledi.

Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistinlilerin geleceğinin bir olduğuna işaret eden El-Bataş, “Ortada siyasi bir anlaşmazlık varsa bunun bedelini Gazze halkı ödememeli” dedi.

Ramallah hükümeti Sağlık Bakanı’ndan Gazze Şeridi’ndeki sağlık hizmetlerinin düzelmesi için gerekli şeyleri göndermesini isteyen El-Bataş, ilaç ve tıbbi malzeme gönderilmezse Gazze’deki sağlık hizmetlerinin tamamen çökeceği uyarısında bulundu.

El-Bataş, milli ve İslami gruplar adına yaptığı konuşmada, Gazze’deki Sağlık Bakanlığı çalışanlarına hastaların tedavisi için gösterdikleri olağanüstü çabalar dolayısıyla teşekkür etti.

Milli ve İslami grupların temsilcileri bugün Eş-Şifa Hastanesi ve Sağlık Bakanlığı yetkililerinden Gazze Şeridi’ndeki sağlık hizmetlerinin durumu hakkında bilgi aldı.

Başa dön tuşu
Kapalı