FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli gruplar siyonist işgalciye karşı birlik olmalıdır

Filistin Parlamentosu Genel Sekreteri milletvekili Dr. Mahmud Er-Ramhi, Na’lin kasabası sakinlerini ve Filistinli grupları, Siyonist işgalcinin ihlallerine, toprağa ve insana yönelik saldırılarına karşı birlik olmaya davet etti.

Dr. Er-Ramhi, Filistin halkının bugün yaşadığı durumun gelip geçici olduğunu ve en kısa zamanda mutlaka ortadan kalkacağını söyledi.

Duvara Karşı Halk Komitesi’nin topraklarına ırkçı ayrım duvarı inşası için el konulma tehdidiyle karşı karşıya olan Na’lin kasabasında dün akşam (4 Eylül Cumartesi) düzenlediği toplu iftar programına katılan Er-Ramhi, “Bugünkü birlikteliğimiz, birliğimizin en güzel kanıtıdır. Filistin halkını daima birleştiren bir şeyler vardır. Filistin halkını birleştiren sorunlar, ayıran sorunlardan daha çoktur” şeklinde konuştu.

Milletvekili Er-Ramhi, Duvara Karşı Halk Komitesi’nin verdiği mücadeleyi, ırkçı ayrım duvarı ve Yahudi yerleşim birimleri lehine daha çok arazi gasbedilmesini önlemek için harcadığı çabayı överek komite üyelerine teşekkür etti.

Filistin Parlamentosu Genel Sekreteri daha sonra, “Bu duvar, işgalcinin yenilgisinin ve yok olacağının kanıtıdır. Allah Teâlâ bizlere Kur’an-ı Kerim’de bunu müjdeleyerek, “Onlar sizinle toplu halde ancak müstahkem şehirlerde veya surların arkasından çarpışabilirler” (59/el-Haşr/14) buyuruyor. Bugünkü durum ve işgalcinin duvarı, onun yenilgisine ve yok oluşuna işaret ediyor” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ağustos 2022 (27) içerik yüklenmiştir.