FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli gruplar, Ulusal Konsey toplantısının boykot edilmesini istedi

Gazze Şeridi’ndeki Filistinli gruplar, Filistin Ulusal Konseyi toplantısının boykot edilmesi çağrısında bulunarak, toplantının milli ilişkiler için tehlikeler içerdiğini söyledi. Halk Cephesi ve Demokratik Cephe de üyelerine çağrıda bulunarak, ayın 15’inde yapılacak toplantıya katılmamalarını istedi.

Filistinli grupların temsilcileri, dün (3 Eylül Perşembe) gerçekleştirdikleri toplantının ardından yaptıkları ortak açıklamada, Ulusal Konsey’in toplanmasının kanuna aykırı olduğunu ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu’nu devre dışı bırakmak için böyle bir yola başvurduğunu söyledi.

Bu adımın FKÖ kurumlarının geride kalan birazcık meşruiyetini de yok edeceğini ifade eden gruplar, toplantıda alınacak kararların Filistin halkı için bağlayıcı olmayacağını ve sadece katılımcıları temsil edeceğini belirtti.

Akıl ve hikmet sahibi insanlardan bu saçmalığa son vermelerini talep eden gruplar, Filistin halkının birliği ve temsil müessesesiyle alay edilmesi karşısında gerekli adımları atma hakkına sahip olduklarını bildirdi.

Bu arada, Halk Cephesi ve Demokratik Cephe bugün Gazze’de düzenledikleri ortak atölye çalışmasında üyelerinden 15 Eylül’de yapılacak Ulusal Konsey toplantısına katılmamalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 31 Temmuz 2021 (25) içerik yüklenmiştir.