FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli gruplardan Kudüs milletvekillerine destek

Filistin Parlamentosu bugün (6 Temmuz Salı) Kudüs’ten uzaklaştırılma tehdidiyle karşı karşıya olan milletvekilleriyle dayanışma amacıyla bir toplantı düzenledi.

Filistin Parlamentosu’nda düzenlenen toplantıya Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Filistin direniş grupları temsilcileri ve önde gelen ulusal ve İslami şahsiyetler katıldı.

Siyonist işgal devletinin Kudüs’te uyguladığı etnik temizlik politikasını eleştiren Dr. Ahmed Bahr, etnik temizlik politikasının uluslararası hukuka aykırı olduğuna dikkat çekti. Dr. Bahr, Kudüs milletvekillerine destek veren kurum ve kuruluşlara da teşekkür etti.

Barak-Feyyad görüşmesini de değerlendiren Bahr, görüşmenin kutsal mekanlara saldıran ve Yahudileştirme faaliyetlerini sürdüren düşmanın ihlallerini perdelediğini söyledi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’a da seslenen Bahr, Ban Ki-Moon’u Kudüs’ü ziyaret etmeye ve Siyonistlerin ihlallerine son vermek için harekete geçmeye çağırdı.

Dr. Ahmed Bahr, Siyonist işgal devletinin Kudüs’te uyguladığı baskı ve sindirme politikalarını da kısaca özetledi.

Toplantıda konuşan İslami Cihad lideri Halid El-Bateş, Siyonist işgal devletinin Birleşmiş Milletler’in hiçbir müdahalesiyle karşılaşmaksızın ihlallerine devam ettiğini söyleyerek, başkanlık süresi biten Mahmud Abbas’tan ve yönetiminden Kudüs milletvekillerine yapılanlara karşılık vermesi çağrısında bulundu.

Demokratik Cephe temsilcisi Abdülhamid Ciyab ise Filistin özgürlüğüne kavuşana dek her türlü direnişe devam edilmesi gerektiğini belirterek, mevcut şartlar altında düşmanla yapılan müzakerelerin sürdürülemeyeceğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 08 Aralık 2022 (18) içerik yüklenmiştir.