FilistinGenelHaberlerOrtadoğu

Filistinli grupların geliştirdiği füzeler dengeleri altüst etti

Siyonist işgal rejiminde yayınlanan Maariv gazetesi işgal ordusunun son günlerde Gazze’ye yönelik saldırılarının temelinde, bölgedeki direniş gruplarının füze güçlerini ileri bir noktaya ulaştırmalarının yattığını belirterek, Netanyahu’ya yeni bir saldırıya geçmeden gelişmeleri iyi okumasını tavsiye ettiklerini yazdı.

Maariv gazetesi dün (30 Ekim Pazar) konuyla ilgili yayınladığı analizde, bölgede baş döndürücü bir değişim meydana geldiğini, Filistin direnişinin elindeki füze gücünün İsrail ordusunun caydırıcılığını azalttığını belirtti.

Gazete analizinde şu ifadelere yer verdi: “Filistinli grupların attığı füzeler Gazze’ye paralel şehir ve kasabalarda hayatı felç etti. Esir takasıyla birlikte grupların kendine güveni de artmış durumda. Direnişin yeni şehirleri hedef tahtasına koyması kendine güveninin açık bir göstergesi.”

Esir kaldığı süre içinde Şalit’e bir şey olacak korkusuyla direniş liderlerine dokunmayan işgal ordusunun artık bu endişeyi taşımadığına işaret eden gazete, buna karşılık şu anda daha fazla şehrin direnişin füze menzilinde olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.