FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Hasta Esir Cezaevi İdaresinin İhmali Sonucu Şehit Oldu

Filistin Esir Kulübü, Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan ve 35 yıl hapse mahkûm edilen Filistinli esir Hüseyin Hüsni Atallah’ın yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle gereken tıbbi müdahaleyi görmediğinden bugün şehit olduğunu duyurdu.

Filistin tv muhabiri verdiği bilgide, 1991 yılından beri tutuklu bulunan Atallah’ın işgal rejimi tarafından uygulanan tıbbi ihmal neticesinde durumu ağırlaşan Filistinli esir Atallah’ın bugün (20 Ocak Cumartesi) şehit olduğunu söyledi.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti avukatlarından Yusuf Nasasira daha önce yaptığı açıklamada Filistinli esirin dört yerinden kansere yakalandığını belirterek, durumunun da ağırlaştığını belirtmişti.

Nasasira yaptığı açıklamanın devamında Nablus sakinlerinden olan Hüseyin Atallah’ın evli ve altı çocuk babası olduğunu, Soroka Hastanesinde tedavi gördüğünü, 21 yıldır zindanda olduğunu ifade etti.

Daha önce Filistinli esir avukatlarına durumunun ağır olduğunu ve gece gündüz yatağa bağlı olarak kaldığını söylemiş, salıverilmesi için girişimlerde bulunmalarını istemişti.

Hüseyin Atallah, işgal polisini öldürmekten hapse girmiş ve 35 yıla mahkûm edilmişti.

Siyonist işgal rejimi, zindanlarda bulunan yüzlerce hasta esire değişik bahanelerle müdahale etmiyor. Bu durum hasta olanların durumunun ağırlaşmasına ve daha sonra şehit olmasına yol açıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.