FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli hasta esirin annesi oğlunun hayatının kurtarılmasını istedi

İşgal zindanlarında yatan Filistinli esir Nehar Es-Saadi’nin annesi, insan hakları örgütlerine seslenerek, hasta oğlunun sağlık durumunun tıbbi ihmal ve hücre cezası nedeniyle ciddi olduğunu söyledi ve hayatının kurtarılması için duruma müdahale edilmesi çağrısında bulundu.

Cenin kenti sakinlerinden 31 yaşındaki esir Nehar Es-Saadi, ömür boyu hapis cezasına mahkum ve 10 yıldır işgal zindanlarında tutuluyor. Şatta Cezaevi’nde hücrede tutulan Es-Saadi’nin omurgasında eğrilme ve midesinde yara olduğu, dişlerinin de ağrıdığı bildirildi.

Bugün (17 Haziran Pazartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada insan hakları örgütlerine çağrıda bulunan anne Emine Es-Saadi, oğlunun akıbetinden büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, esir oğluna gereken tedavi imkanlarının sunulmadığını söyledi. Anne Es-Saadi, hasta oğlunun tek kişilik hücrede tutulmasının ahlaki ve insani tüm değerlere aykırı olduğunu ifade etti.

Oğlunun sağlık durumu nedeniyle özgürlüğüne kavuşuncaya kadar esir arkadaşlarının yardımına muhtaç olduğuna dikkat çeken Emine Es-Saadi, esir Nehar Es-Saadi’nin ailesinin ve halkının kendisine sunacağı tedavi imkanlarına ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.