FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli hasta esirlerin kurtarılması için acilen harekete geçilmesi istendi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden İzzet Er-Reşak, işgal zindanlarındaki hasta esirlerin serbest bırakılması için İsrail’e baskı yapmak amacıyla başlatılan tüm girişimlerin takdire şayan olduğunu söyledi.

Esirler için düzenlenen son girişim, işgal zindanlarında yatan Filistinli esirlerin serbest bırakılması ve esirler dosyasının uluslararası platformlarda gündeme getirilmesi için Uluslararası Af Örgütü’nden (Amnesty) acilen harekete geçmesini istemek amacıyla imza toplama girişimi oldu. İzzet Er-Reşak, bugün (23 Haziran Pazar) sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal yönetimini zindanlarındaki Filistinli tüm esirleri serbest bırakmaya çağırdı. “El-Halil’den 53 yaşındaki milletvekili kardeşimiz Hatem Kafişe’nin hayatından tamamen işgal yönetimini sorumlu tutuyoruz” diyen Er-Reşak, işgal zindanlarında esir tutulan Kafişe’nin kan basıncının ve şeker seviyesinin düzensiz olduğunu söyledi.

Esir milletvekili Hatem Kafişe’nin sağlık durumunun aniden kötüleştiğini ve bu nedenle En-Nakab Sahra Hastanesi revirine kaldırıldığını belirten Er-Reşak, Kafişe ile birlikte diğer esir milletvekillerinin ve tüm Filistinli esirlerin serbest bırakılmasını istediklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.