FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli kadın esir açlık grevi yapan esirler kervanına katıldı

Siyonist işgal yönetiminin uluslararası hukuka aykırı bir şekilde Filistinli esirlere yönelik uyguladığı idari hapis cezalarını protesto etmek üzere açlık grevine başlayan esirler kervanına 27 yaşındaki Filistinli kadın esir Emani El-Hendekçi de katıldı.

Ed-Damir İnsan Hakları ve Esirlerin Gözetimi Müessesesi, Nablus kentinden Filistinli kadın esir Emani El-Hendekçi’nin gözaltına alındığı 20 Mart Salı gününden itibaren açlık grevinde olduğunu ve serbest bırakılmayı istediğini söyledi.

22 Mart Perşembe günü Askalan Cezaevi’nde Filistinli kadın esiri ziyaret eden Ed-Damir Müessesesi avukatı Firas Sabah, Emani El-Hendekçi’nin gözaltına alındığı günden itibaren sebepsiz yere gözaltına alınışını protesto etmek ve serbest bırakılmayı talep etmek amacıyla açlık grevine başladığını söyledi.

Esir El-Hendekçi’nin gözaltına alınışı hakkında da bilgi veren Sabah, işgal güçlerinin Salı günü gece saat 02:00’de Filistinli kadın esirin evine baskın düzenlediğini ve El-Hendekçi’yi gözaltına alarak Nablus yakınlarındaki Havara gözaltı merkezine götürdüğünü bildirdi.

Sorgu sırasında Emani El-Hendekçi’ye yönettiği esirleri ve haklarını savunan Facebook sayfası hakkında sorular sorulduğu öğrenildi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2023 (15) içerik yüklenmiştir.