FilistinGenelHaberlerOrtadoğu

Filistinli kadın yazar gece yarılarına kadar sorgusunun devam ettiğini belirtirken İşgal Rejimi Askeri Mahkemesi Lema Hatır’ın Gözaltı Süresini Uzattı

Askalan kentindeki işgal rejimi askeri mahkemesi, El-Halil kenti sakinlerinden 42 yaşındaki Filistinli kadın esir, gazeteci-yazar Lema Hatır’ın gözaltı süresini bugün (2 Ağustos Perşembe) soruşturmanın tamamlanması bahanesiyle sekiz gün daha uzattı.

Filistinli Esir Kulübü avukatı Firas Es-Sabah’ın aktardığına göre, yazar Lema Hatır sorgusunun her geçen gün daha da ağırlaştığını ve gece yarılarına kadar sürdüğünü söyledi.

İşgal güçleri beş çocuk annesi Filistinli kadın yazar Lema Hatır’ı 24 Temmuz’da sabah erken saatlerde El-Halil kentindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Filistinli kadın yazarın gözaltına alındığı anla ilgili fotoğraflarda Hatır’ın tepeden tırnağa silahlı işgal askerleri arasında evinin avlusunda küçük oğlu Yahya’yı kucakladığı ve oğluyla vedalaştığı görüldü.

Filistinli kadın esir Lema Hatır, birçok gazetede ve internet sitesinde yazıları yayınlanan ünlü bir gazeteci-yazar, analist ve edebiyatçı. 
Ramallah doğumlu Lema Hatır, Filistin direnişini destekleyen yazılarıyla tanınıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Nisan 2024 (29) içerik yüklenmiştir.