FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli lider Ali Ebu Şeyha Kudüs’ten sürgün edilecek

Siyonist işgal yönetimi Kudüs halkına ve liderlerine karşı sürdürdüğü savaş kapsamında, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket liderlerinden Şeyh Ali Ebu Şeyha’ya 6 ay Kudüs’e girmeme cezası verdi.

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket yetkilileri bugün (7 Eylül Salı) konuyla ilgili şu bilgileri verdiler: “İşgal ordusuna bağlı iç cephe komutanı İslami Hareketin Kudüs ve Mescidi Aksa işlerinden sorumlu lideri Şeyh Ali Ebu Şeyha’nın 12 Kasım 2010 tarihine kadar Kudüs’e girmemesi kararı aldı.”

İslami Hareket yetkilileri, devamla işgal askerlerinin, bu kararı Ebu Şeyha’ya dün gece saat 01.00’den sonra ilettiğini belirterek, askeri kararın 12 Mayıs 2010 tarihinde alındığına dikkat çektiler.

Kararı değerlendiren Şeyh Ali Ebu Şeyha, işgal hükümetinin aldığı kararı tanımadıklarını belirterek şöyle dedi: “Dilediğimiz zaman Mescidi Aksa’ya girip namaz kılma ve dilediğimiz zaman Kudüs şehrine girme hakkına sahibiz. Bunun için de işgalcilerden izin almaya ihtiyacımız yoktur.”

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.