FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli milletvekili: Abbas yönetimi Filistin uzlaşı sürecini görmezlikten geliyor

Filistinli milletvekili Semira El-Halayika, Abbas’a bağlı güçlerin Batı Yaka’da sürdürdüğü baskı, tutuklama ve ifadeye çağırmaları sert bir dille eleştirerek, bu güçlerin uzlaşıyı ve özgürlük komisyonunun tavsiyelerini göz ardı ettiğini söyledi.

Abbas güçlerinin Batı Yaka’da sürdürdüğü tutuklama ve baskılar üzerine bugün basın açıklaması yapan Değişim ve Islah Grubu üyesi milletvekili El-Halayika, “Şu anda Batı Yaka’da olup bitenler Hamas ve Fetih hareketlerinin son görüşmede vardıkları uzlaşıya aykırıdır. Bu tür uygulamalar iç bölünmeyi daha da derinleştirmekten başka bir şeye yaramayacağı gibi, Filistin halkına da hizmet etmiyor. Siyasi tutuklu dosyası kapanmadan uzlaşı olamayacağı gibi seçim ve buna bağlı olarak hükümet de kurulamayacaktır” dedi.

Fetih’i ağır bir dille eleştiren El-Halayika, “Hamas Hareketi’yle masaya oturan, basın yayın organlarında uzlaşı istediklerini ifade edenler, Hamas Hareketi’ni tasfiye etmeye çalışanların tâ kendileridir. Yine barıştan bahsedenlerle siyasi tutuklamayı sürdürenler aynı kişilerdir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Temmuz 2022 (15) içerik yüklenmiştir.