FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli milletvekili: Abbas’ın açıklamaları tasavvur edilemeyecek kadar ileri gitti

Filistinli kadın milletvekili Muna Mansur, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın işgal rejimi medyası tarafından yayınlanan açıklamalarının Filistinlilerin tasavvur edebileceklerinin çok ötesine geçtiğini ifade ederek, Filistin davasının en tehlikeli aşamadan geçmekte olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi’nin Filistin Parlamentosu’ndaki grubu Değişim ve Islah üyesi milletvekili Mansur, (28 Ocak Salı) Quds Press Haber Ajansı’na konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin Başkanı Mahmud Abbas’ın İsrail’e yakınlaşmaya çalışmak yerine Filistin halkına yakın olmaya çalışması gerektiğini ifade etti.

Mahmud Abbas’ın Filistin’de bölünmüşlük halinin sona ermesi için önceliği uzlaşıya vermesi gerektiğini söyleyen Mansur, işgal rejimiyle 20 yıldır sürdürülen müzakerelerin Filistin halkına hiçbir şey kazandırmadığını belirtti.

“İşgal altındaki her yönetim halkının işgale karşı direnişini güçlendirmeye çalışır, işgalcinin nezdinde imajını düzeltmeye değil” diyen Mansur, müzakerelerin başarısız olması halinde dahi Filistin Yönetimi’nin direniş seçeneğine başvurmasının ve işgal rejimi liderlerinin yargılanması için uluslararası mahkemelerde dava açmasının beklenmediğini söyledi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Yediot Aharonot gazetesinin internet sitesinde dün yayınlanan açıklamalarında, Amerika ve İsrail ile yapılan güvenlik koordinasyonunun hedefinin Batı Yaka’da ve 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında işgal rejimine karşı savaşan Filistin silahlı direnişiyle ve direniş gruplarına silah ve mühimmat sağlayanlarla mücadele olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.