FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli milletvekili: Filistin halkının ikinci bir Oslo anlaşmasına ihtiyacı yoktur

Filistin Parlamentosu üyesi milletvekili Semira El-Halayıka, Filistin halkının ikinci bir Oslo anlaşmasına ihtiyacı olmadığını belirterek, Oslo Anlaşması’nın Filistin halkına hiçbir şey kazandırmadığını ve bağımsız devlet rüyasına ulaşmasını sağlamadığını söyledi.

Filistin Yönetimi’nin ve müzakerecilerinin Filistin halkına söyledikleri yalanlara son vermeleri gerektiğini ifade eden El-Halayıka, Kerry’den de Filistin’in geri kalanını Yahudileştirme projesini açıkça ilan etmesini istedi.

Milletvekili Semira El-Halayıka, bugün (5 Ocak Pazar) Quds Press Haber Ajansı’na verdiği röportajda, “Oslo Anlaşması, sabah-akşam Filistin sınırlarında öldürülen Filistinlilere huzur ve güvenlik sağladı mı? Oslo Anlaşması’na göre Filistin Yönetimi’nin yönetiminde olan topraklarda Filistin halkı için güvenlik var mı? Oslo Anlaşması Filistin sabitelerini ve mültecilerin dönüş hakkını korudu mu?” diye sordu.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin son ziyareti ve çerçeve anlaşmasına da değinen El-Halayıka, Kerry’nin onuncu kez Batı Yaka’ya geldiğini, Filistin Yönetimi ve işgal rejimi liderleriyle görüştüğünü belirterek, Kerry’nin ziyaretinin Filistin halkına hiçbir şey kazandırmayacağına inandıklarını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.