FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli milletvekili Şeyh Muhammed Ebu Tayr: Oslo bize yıkımdan başka bir şey getirmedi

Özgürlüğe kavuşan Filistinli vekillerden Şeyh Muhammed Ebu Tayr, işgal yönetimiyle imzalanan sözleşme ve anlaşmaların Filistinli esirleri kurtaramayacağını belirterek, zindanlardaki esirleri kurtarmanın tek yolunun düşmanın söz ve manevralarına kanmak değil, ciddi bir çalışma ve gayret olduğunu söyledi.

Siyonist zindanlarda açlık grevinde bulunan eski esirler ve Oslo Anlaşması’ndan önce tutuklanıp serbest bırakılmayan esirler için düzenlenen destek eyleminde konuşan Ebu Tayr “Mücadele, direniş ve sabırla destanlar yazan eski esirlerin bu durumu bizim kendilerini özgürlüğe kavuşturmak için çalışmalarımızı birleştirmemizi zorunlu kılıyor. Siyonist zindanlarda yüzlerce Arap ve Filistinli esirin olması büyük utançtır” dedi.

Konuşmasının sonunda Oslo Anlaşması’na da değinen Ebu Tayr şunları söyledi: “Oslo bize yıkım ve felaketten başka bir şey getirmedi. Hayat pahalılığı, daha önceki esirlerden 100’ünün salıverilmemesi ve onların hala içerde olması, anlaşmanın Filistin halkı ve davası hesabına Siyonist rejime hizmet için imzalandığının iki basit göstergesidir.”
Siyonist zindanlarda açlık grevini sürdüren Samir El-Berk, Samir El-İsavi, Hasan Es-Safedi ve Eymen Şeravine için yapılan bir günlük açlık grevine vekillerden Şeyh Muhammed Ebu Tayr, Eymen Deramiğe, Ahmed Atvan, Meclis Genel Sekreteri Mahmud Er-Ramhi ve Meryem Salih de katıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.