FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Muhammed Allan açlık grevini sonlandırdı

Yaklaşık iki aydır açlık grevini sürdüren Filistinli avukat Muhammed Allan, eylemini sonlandırdı.

Allan’ın avukatı Cemil El-Hatib, müvekkilini Barziali Hastanesinde ziyaret ettiğini ve kendisine burada açlık grevini sonlandırma kararını ilettiğini söyledi.

Sabah ani bir rahatsızlık geçiren müvekkilinin bilincinin açıldığını aktaran Hatip, tedavisine başlanan Allan’a damar yoluyla vitamin ve mineral verildiğini aktardı.

Hatip, müvekkili Allan’ın kendisine destek olan herkese teşekkürlerini ilettiğini ifade etti.

Filistin Kurtuluş Örgütü’ne bağlı Esirler Heyeti Başkanı İsa Karaki de Allan’ın açlık grevini sonlandırdığını doğruladı.

İsrail Yüksek Adalet Mahkemesi’nin dün Allan hakkındaki “idari tutukluluk kararının askıya alınması”na hükmettiği açıklanmıştı.

İsrail’in Haaretz gazetesi de Allan’ın sağlık durumunun incelenmesinin ardından mahkemenin idari tutukluluğun askıya alınması kararı aldığı değerlendirmesinde bulunmuştu.

Nablus kentinde yaşayan Filistinli avukat Allan (30), 16 Kasım 2014’te tutuklanmış, geçen temmuzda, İsrail makamlarının, zanlıları herhangi bir suçlama olmaksızın ve mahkemeye çıkarmadan cezaevinde tutmasına imkan veren “idari tutuklama” uygulamasını protesto amacıyla açlık grevine başladığını duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.