FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli Şeyh Leys El-Utteyli idari hapis cezasına çarptırıldı

Siyonist askeri mahkemesi, 38 yaşındaki Şeyh Leys Afif El-Utteyli’yi dün (22 Ağustos Pazartesi) idari hapis cezasına çarptırdı.

Şeyh Leys Afif El-Utteyli’nin ailesi, Siyonist askeri mahkemesinin El-Utteyli’ye altı ay idari hapis cezası verdiğini söyledi.

Şeyh Leys Afif El-Utteyli’nin iki hafta önce Siyonist istihbarat birimi tarafından ifade vermeye davet edildiği ve ifade vermeye gittiğinde de gözaltına alındığı bildirildi.

Şeyh Leys Afif El-Utteyli’nin Siyonist işgal zindanlarında daha önce de yattığı, ilk kez 2008 yılında idari hapis cezası verilerek iki buçuk yıl işgal zindanlarında alıkonulduğu kaydedildi.

23 Mart 1973 Tulkerem doğumlu Şeyh Leys Afif Muhammed Reşid El-Utteyli, Medine-i Münevvere’deki Şeriat Fakültesi’ni bitirdikten sonra master eğitiminin En-Necah Üniversitesi’nde tamamladı.

Küçük yaşından beri dindarlığa meyli ve camiye bağlılığıyla bilinen Şeyh Leys, güzel ahlakı ve tevazusuyla çevresindeki insanların beğenisini kazandı.

Medine’deki üniversite eğitiminden sonra Batı Yaka’ya dönen Şeyh Leys, Tulkerem’e yerleşerek Es-Sefarini Camisi’nde imamlığa başladı. Daha sonra Tulkerem’deki Eski Cami’ye geçen Şeyh Leys, son olarak doğduğu köydeki Ali ibni Ebi Talib Camisi’nde imamlık yapıyordu.

Şeyh Leys Afif Muhammed Reşid El-Utteyli’nin üçü erkek ikisi kız beş çocuğu var.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.