FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli siyasi tutuklu Hani Eş-Şerif bir haftadır açlık grevini sürdürüyor

El-Halil kentinden güvenilir kaynaklar, Koruyucu Güvenlik birimi zindanlarından serbest bırakılanlara dayanarak verdikleri bilgide, 40 yaşındaki siyasi tutuklu Hani Eş-Şerif’in gözaltına alındığı günden bu yana açlık grevini sürdürdüğünü söyledi.

Kaynaklar, Hani Eş-Şerif’in işgal zindanlarında toplam 16 yıl yatan eski esirlerden olduğunu, gözaltına alındığı Perşembe gününden bu yana açlık grevinde olduğu için vücudunun sarardığını ve aşırı yorgunluk çektiğini ifade etti.

Siyasi tutuklu Hani Eş-Şerif’in annesi Ümmü Hani Eş-Eş-Şerif, Koruyucu Güvenlik biriminden arayarak oğlunu ziyaret edebileceklerini söylediklerini, bunun üzerine kardeşi, eşi ve 9 aylık oğluyla ziyarete gittiklerini fakat Koruyucu Güvenlik binasına ulaştıklarında ziyaretlerine izin verilmediğini söyledi.

Ümmü Hani, oğlunun kullanılmış eski eşya satan bir dükkânda çalıştığını, Facebook’ta kışkırtıcı yayın yaptığı gerekçesiyle evine ve işyerine baskın düzenlendiğini, bilgisayarına el konulduğunu ifade etti.

Hani Eş-Şerif’in siyasetle ilgisi olmadığını kaydeden anne Ümmü Hani, oğlunun 16 yıl sonra bahşedilen çocuğunu büyütmekle meşgul olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.