FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli taraflarla uzlaşmaya hazırız

Filistin Ulusal Direniş Hareketi HAMAS Siyasi Büro Başkanı Halit Meşal hareketin Filistin ve Kudüs için Filistinli tüm taraflarla uzlaşmaya hazır olduğunu söyledi.

Meşal Filistin Halk Hareketinin kurucusu Şeyh Ahmet Yasin’in vefatının 6. Yıldönümü münasebetiyle Aksa Televizyon Kanalının dün yayınladığı konuşmasında Filistinli tüm tarafları meşru hakları ve kutsallıkları savunmak için safları birleştirmeye ve tek tutum takınmaya davet etti.

Tarihlerini, topraklarını ve varlıklarını hedef alan işgal karşısında Filistinlilerin direnişten başka seçenekleri olmadığını belirten Meşal direnişi pekiştirme çağrısında bulundu.

Meşal Filistin’deki kutsal yerleri savunmada uzun bir hamlenin başlangıcı sayılan Aksa için nefir gününe geniş katılımın sağlanması önemine dikkat çekerek, istisnasız tüm Filistinlilerden işgalin Aksa Mescidine yönelik ihlallerine karşı çıkmalarını istedi.

Kendi tarafından Filistin Yasama Konseyi Birinci Yardımcısı Ahmet Bahr Kudüs kentinin İsrail tarafından büyük bir yahudileştirme planıyla karşı karşıya olduğunu ifade ederek, Filistinlilerin ne pahasına olursa olsun kutsal mekanlarını savunmaya bağlı kalacaklarını ifade etti.

Bahr merhum Şeyh Ahmet Yasin’in kanıyla başlattığı direniş projesinin zaferi başarıncaya dek güçleneceğini ve devam edeceğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.