FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinli yazarlar ve edebiyatçılar, Mescid-i Aksa’da Kur’an’a saldırıyı kınadı

Filistinli Yazarlar ve Edebiyatçılar Birliği, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’da Kur’an öğrenen bir grup kız öğrenciye saldırmasını ve işgal subaylarından birinin Kur’an’ı tekmelemesini şiddetle kınadı.

Filistinli Yazarlar ve Edebiyatçılar Birliği tarafından bugün (7 Mart Perşembe) yayınlanan bildiride, işgal edilen Filistin toprakları üzerinde İsrail’in kuruluşundan bu yana işgal güçlerinin en fanatik tavırlarına şahit olunduğu ve işgal hükümetinin de benimsediği bu tavırların işgal güçlerini Filistinlilere yönelik ihlallerinde çok daha ileri gitmeye teşvik ettiği belirtildi.

Arap ve İslam ülkelerinin Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşananlar ve kutsal mekanları işgalcilerin ihlallerine karşı koruma konusundaki zayıf tavrının da işgal yönetimini ve güçlerini ihlallere teşvik edici bir başka unsur olduğu ifade edilen bildiride, dünya kamuoyunun ve özellikle de Avrupa ülkelerinin duyarsız tavrına ve uyguladığı çifte standarda da dikkat çekildi.

Filistinli Yazarlar ve Edebiyatçılar Birliği, Arap yazar ve edebiyatçılardan hükümetlerinin Kudüs kentinde yaşananlar karşısındaki gayri ciddi tavırlarını deşifre etmelerini ve direniş kültürünün güçlenmesine katkıda bulunmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.