FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinliler, ABD’in “Yüzyılın Anlaşması” ihanetini protesto etti

Batı Yaka’da yer alan Ramallah sakinleri, ABD’nin “Yüzyılın Anlaşması” adlı projesini protesto ettiler.

Filistin el-Yevm’in haberine göre, yüzlerce Filistinli’nin katılımıyla düzenlenen gösteride, pankart taşıyan Filistinliler, ABD ve Siyonist rejim karşıtı sloganlar attılar.

Amerikan “Yüzyılın Anlaşması” projesi uyarınca Kudüs, Siyonist rejime devredilecek ve Filistinli mülteciler kendi topraklarına geri dönemeyecekler.

Öte yandan, işgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında ikisi kadın 23 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar arasında şehit Neşet El-Kermi’nin eşi Dina Es-Said’in de olduğu ve Filistinli kadının El-Halil’deki evine baskın düzenlenerek gözaltına alındığı bildirildi.

Ayrıca, onlarca Siyonist yerleşimci bu sabah işgal polisi ve özel kuvvetler himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Quds Press Haber Ajansı muhabirinin Kudüs’teki Vakıflar Dairesi yetkililerinden edindiği bilgiye göre, 51 yerleşimci bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girdi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Şubat 2024 (33) içerik yüklenmiştir.