FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinliler arasında birlik ve bütünlük sağlanmalıdır

1948’de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah, işgal zindanlarından gönderdiği mesajda Filistin’deki bölünmüşlük haline son verilmesi ve yıkılan El-Arakib köyü sakinlerinin direnişine destek olunması çağrısında bulundu.

Sürekli büyüyen tehditlere ve Filistin davasını ve halkını tehdit eden tehlikelere karşı koyabilmek için Filistin’deki bölünmüşlük haline son verilmesinin ve Filistinliler arasında birlik ve bütünlüğün sağlanmasının zorunlu olduğunu ifade eden Şeyh Raid Salah, işgal altındaki En-Nakab halkına ve özellikle de El-Arakib köyü sakinlerine selamlarını gönderdi.

Şeyh Raid Salah, Siyonist işgal güçlerinin buldozerleriyle evleri bir ay içinde dördüncü kez yıkılan El-Arakib köyü sakinlerinin direnişinin desteklenmesini istedi.

Şeyh Raid Salah’ın mesajını Er-Ramle kentindeki Ayalon Cezaevi’nde Salah’ı ziyaret eden Knesset üyesi Arap milletvekili Muhammed Bereke aktardı. Şeyh Raid Salah ile cezaevinde yaklaşık iki saat görüşen Bereke, 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinlilere, Kudüs halkına ve Şeyh Salah’ın sevenlerine Şeyh Raid Salah’ın sağlık durumunun gayet iyi ve maneviyatının yüksek olduğunu iletti.

Milletvekili Bereke ile Şeyh Raid Salah arasında gerçekleşen görüşmede, önümüzdeki Ekim ayının başında Kudüs ve El-Aksa intifadasının onuncu yıldönümünde 1948’de işgal edilen topraklarda halk eylemlerinin canlandırılması konusunun ve El-Aksa intifadasının yıldönümünde verilecek siyasi mesajın konuşulduğu bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2023 (68) içerik yüklenmiştir.