FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinliler Geri Dönüş Gösterilerine Katılmayı Sürdürmelidir

Hamas Hareketi yetkililerinden İsmail Rızvan; biz Siyonist düşmanın katil olduğunu biliyoruz ve kayıplarımızın en aza inmesi için çabalamalıyız, açıklamasında bulundu.

İsmail Rızvan açıklamalarının devamında Gazze halkından; geri geri dönüş gösterilerinin popülerliliğinin ve barışçıl yönünün korunmasını ve sivil kayıpların azaltılması için Gazze ablukasının kırılması gösterilerinin devam etmesini istedi.

Gazze’deki bir camide konuşan Rızvan; sizler barışçıl halk gösterilerine devam etmelisiniz ve ölenlerin sayısının en aza inmesine dikkat ediniz, ifadelerini kullandı. Rızvan ayrıca; Gazze Şeridi kuşatma ve organize bir şekilde beyaz bayrağı kaldırma komplosuyla karşı karşıyadır, açıklamasında bulundu.

Rızvan daha sonra; Siyonist düşman kadın ve çocukları organize bir şekilde katlediyor ancak sizler bu yaranın sizi öldürmesine izin vermeyin, ifadeleri kullandı.

Rızvan ayrıca, Filistinlilerden sabırlı olmalarını ve hedefe ulaşana kadar gösteri düzenlemeye devam etmelerini ve ulusal öz niteliklerini korumalarını istedi.

30 Mart’tan bu yana binlerce Filistinli işgal altındaki Gazze Şeridi’nde “Büyük geri dönüş” çerçevesinde gösteri düzenlemektedir. Bu barışçıl eylemlerin amacı, 10 yıl önce Gazze’ye uygulanan kuşatmayı kırmak ve Filistinlilerin geri dönme hakkını vurgulamak.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.