FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinliler, İsrail’i resmen tanımalıdır

İşgalci İsrail’in elikanlı Başbakanı Netanyahu, dünkü kabine toplantısında, İsrail’in Filistinliler tarafından tanınması gerektiğini söyleyerek ortamı iyice gerdi..

İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, dünkü kabine toplantısında yaptığı konuşmada, işgalci İsrail’in 2005 yılında Gazze’den geri çekilmesini eleştirirken, kendisinin artık bu hatayı tekrarlamayacağını ve birçok bölgeyi kendi işgali altında tutacağını söyledi.

Siyonist “Haaretz” gazetesinin haberine göre, Netanyahu bu konuşmasının devamında Gazze’den geri çekilmeleriyle ne barış, ne de güvenliğe kavuşmadıklarını vurgularken “Biz, İsrail’in Filistinliler tarafından tanınması ve ayrıca kalıcı ve uygulanabilir bir güvenlik anlaşmasının sağlanmasından ibaret olan ikili bir mutabakata varılmasını istiyoruz” diye ilave etti.

Netanyahu bununla da yetinmeyerek Firavunvari bir edayla “Filistinliler İsrail’i tanımalı ve Filistin devleti silahsız ve ordusuz olmalıdır” diye vurguladı ve “Bu durumda İsrail de silahsız ve ordusuz olacak mı?” sorusuna “Asla!” cevabını verdi.

Filistin halkıysa,bunu “Tam bir yahudi siyon yüzsüzlüğü” şeklinde tanımlayarak “Topraklarımızı işgal edip,üzerinde siyonist bir yahudi çete devleti kuranların utanması ve işgale son vermesi gerekirken, bir de alacaklı davranmaları gerçekten şaşırtıcı! Biz vatanımızı sonuna kadar koruyacağız, bunca vahşi ve kanunsuz bir işgal gücü vatanımızı işgal etmişken silahı bırakmamızı ve direniş göstermememizi hangi akıl ve izan sahibi isteyebilir bizden?!” demekte.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.