FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinlilerden terör rejimi ile müzakerelere itiraz

Terör rejimi İsrail ile Mahmut Abbas’ın gayrimeşru liderliğindeki Filistin yönetimi arasında doğrudan yapılacak olan sözde barış görüşmelerine yönelik Filistin halkının çeşitli kesimlerinden tepkiler yükselirken, dün bu doğrultuda Filistin Demokratik Kurtuluş cephesi taraftarları protesto gösterisi düzenledi.

Gazze’de dün düzenlenen gösteride, sözkonusu müzakereler kınanırken, Abbas ve ekibinin Filistin halkını temsil etmeyeceğine vurgu yapıldı.

Gösteriye, Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi’nin yanısıra diğer siyasi partiler de destek verirlerken, Filistin başbakanı İsmail Heniyye de, Filistin halkının kendi hak ve hukukunu yok sayacak müzakerelere izin vermeyeceğini ve düşmanla yapılacak hiçbir görüşmeye de zemin hazırlamayacağını ifade etti.

Düşmanla doğrudan müzakerelere başlama kararı alan Fetih yönetimini sert bir dille eleştiren Heniyye, Kudüs, dönüş hakkı ve Filistin halkının hukukundan taviz verenlerin halktan bir vekâlet almadıklarını ifade etti.

Heniyye, “Abbas yönetimi düşmanla görüşmelere gittiği her seferinde Filistinli şehitlerle esirlerin ailelerine sırtını dönüyor. Bu konuda insani ve ulusal her türlü değeri çiğniyor. İşte şimdi de Amerika’nın alçak masasında oturmaya gidiyor” ifadesini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.