FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinliler’in işgalcilere karşı mücadelesi sürüyor

Filistin’de Kuşatmayı Kırma ve Dönüş Yürüyüşü Ulusal Heyeti, Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında yapılan faaliyetlerin devamında önümüzdeki cumanın “Devrimci Gençler Cuması” olarak ihya edileceğini duyurdu.

Dünkü “Şehit ve Esirler Cuması”nda yapılan faaliyetlerin ardından basın toplantısı düzenleyen heyet, Filistin halkından on binlerce kişinin şehitlerin ve esirlerin posterleriyle faaliyetlere destek verdiğini belirtti.

Dünkü Şehitler ve Esirler Cumasında yapılan faaliyetlere katılan sivil halka ateş açan işgal üçleri 4 kişiyi şehit etti, yüzlerce kişiyi de yaraladı.

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başladığı 30 Mart’tan şimdiye kadar 40 kişi şehit oldu, 4000’den fazla kişi de yaralandı.
İlk Cuma gününde olduğu gibi dün sınıra gelip Cuma namazı kıldıktan sonra lastik yakan ve sınıra yürüyen gençler zorla çıkarıldıkları topraklarına dönme arzu ve iradelerini bir kez daha ortaya koydular.

Bu arada Kuala Lumpur Üniversitesi’nin Filistinli hocası ve Arap dünyasının en en iyi araştırmacısı ödülü sahibi Fadi Muhammed Batan bugün Kuala Lumpur’da camiden sabah namazı çıkışı sırasında teröristlerce şehit edildi.
HAMAS Hareketi yapılan saldırının ardından yaptığı açıklamada; bu bilim adamının HAMAS üyelerinden olduğunu açıkladı.

Filistin Mucahidin Hareketi de Mühendis Fadi Bataş’a saldırının İsrailliler’in cinayeti olduğunu belirterek, direnişin bilimsel ve fikri hareketinin devam edeceğini işgalcilerin bilmesi gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Kapalı