FilistinHaberlerOrtadoğu

Filistinlilerin itirazına rağmen müzakerelerin devam etmesi acı vericidir

Filistin Vakıflar ve Dini İşler Bakanı İsmail Rıdvan, Filistinlilerin görüş birliği ile reddetmelerine rağmen işgal rejimiyle müzakerelerin sürdürülmesinin en acı verici durum olduğunu söyledi.

Gazze’deki “Barış Koalisyonu Merkezi” tarafından düzenlenen panelde konuşan Rıdvan, Filistin’deki manzaranın acı verici olduğunu belirterek Filistinli yüzlerce esirin hâlâ işgal zindanlarında tutulduğunu, Kudüs’te Yahudileştirme faaliyetlerinin devam ettiğini, Batı Yaka yönetiminin işgal güçleriyle güvenlik koordinasyonunu sürdürdüğünü ve İslam ümmetinin kendi iç sorunlarıyla meşgul olmasının da acıları artırdığını ifade etti.

Yahudi yerleşimcilerin işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı Yahudileştirme planlarının bir parçası olduğuna dikkat çeken Rıdvan, işgal rejiminin din ve inanç özgürlüğüne saygı göstermediğini belirtti.

Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların sürekli tekrarlanmasının amacının Arapların ve Müslümanların baskınlara alıştırılması olduğunu söyleyen Rıdvan, işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’da emrivaki bir durum oluşturmak ve daha sonra Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine sözde heykeli inşa etmek istediğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.