FilistinGenelHaberlerOrtadoğu

Filistinlilerin Öldürülmesi Talebinden Sonra Mescidi Aksa’ya Baskın Çağrısı Yapıldı

İsrail’in parlamentosu olarak bilinen Knesset’in üyesi yahudi milletvekillerinin ırkçılık ve gaddarlıkta Hitler’i kendilerine örnek aldıkları ve birer Hitler olma çabası içine girdikleri anlaşılıyor.

İşgal devletinin Din Hizmetleri Bakan Yardımcısı ve Yahudi Evi Partisi’nin listesinden Knesset üyesi olan Eli ben Dahan geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Filistinlilerin toptan öldürülmesini istemişti. Kendisi aynı zamanda bir haham (Rabbi) yani “din adamı (!)” olan ve Filistin topraklarına Fas’tan gelen bir yahudi göçmen aileye mensup Eli ben Dahan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Filistinliler insan değildir. Onlar yaşamayı hak etmeyen bir topluluktur. Onların hepsi hayvandır.”

Ben Dahan’ın bu sözleri bir yahudi dergisinde yayınlandı. Bir insana göre normalde hayvanların dahi yaşama hakkı vardır. Ama Filistin topraklarını zorla gasp eden siyonist canavarların “din adamları”na göre dahi “Filistinliler hayvan oldukları gibi yaşama hakları da yoktu.” Bu sözler aslında kimin insan olmadığını da gözler önüne seriyordu.

Ben Dahan’ın bu sözlerinin yayınlanmasından kısa bir süre sonra bu kez Likud Partisi mensubu bir Knesset üyesi yahudi göçmenleri Mescidi Aksa’ya baskın düzenlemeye çağırdı.

İsrail’in Kanal 7 televizyonu, Moshe Zalman Feiglin adlı milletvekilinin Ramazan’da yahudilerin Mescidi Aksa’ya sokulmamasından dolayı üzüntü duyduğunu, bunun İsrail ile Abbas yönetimi arasındaki diplomatik görüşmelerin gündemine alınması gerektiğini söyledi ve yahudi göçmenleri Mescidi Aksa’ya zorla, baskın düzenleyerek girmeye çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (16) içerik yüklenmiştir.